دسته‌ها
لغت

تابعیت ثبتی شرکت به انگلیسی

خواص دارویی و گیاهی

تابعیت ثبتی شرکت به انگلیسی
تابعیت ثبتی شرکت به انگلیسی

Copy Right By 2016 – 1395

دیکشنری تخصصی برساد برای استفاده دانشجویان، پژوهشگران و استادان رشته های مختلف طراحی شده است.
استفاده از خدمات دیکشنری تخصصی برساد کاملا رایگان است.

[email protected]

Telegram:

@Barsadic

دیکشنری تخصصی برساد برای استفاده دانشجویان، پژوهشگران و استادان رشته های مختلف طراحی شده است. استفاده از خدمات دیکشنری تخصصی برساد کاملا رایگان است.

برای ترجمه اصطلاحات تخصصی رشته حقوق، یک دیکشنری آنلاین ایجاد نموده ایم. این دیکشنری تخصصی شامل اصطلاحات کلیه گرایش های رشته حقوق می گردد. در صورتی که تمایل به استفاده از دیکشنری انگلیسی به فارسی را دارید لغت خود را به صورت انگلیسی تایپ نمایید. و اگر تمایل به استفاده دیکشنری فارسی به انگلیسی حقوق را دارید لغت را به فارسی تایپ و روی جستجو کلیک نمایید.

تعداد مشتریان:
40,913

تعداد سفارشات:
64,256

تعداد مترجمین:
7,600

تعداد لغات ترجمه شده:

385,120,701

1
Law::
Registrar of Companies (English also meaning رئيس ادارة ثبت شركتها) • Company Registration Department • Company Registration and Professional Associations Department • Incorporation Department • Company Registration Department

فرهنگ تشریحی – کاربردی حقوق تالیف هرمز رشدیه

خواص دارویی و گیاهی Copy Right By 2016 – 1395 1 general:: registered transnet.ir 2 Law:: 1: (of an instrument) under seal; notarial; notarized; filed with a notary public 2: of, having to do with registration of instruments and deeds ثبتی به انگلیسی

©
2021 (کامل متن)

با نیروی وردپرس

کی از واژه‌های پر استفاده در مبحث حقوق بین‌الملل واژه “تابعیت” میباشد. تابعیت (در زبان انگلیسی: Citizenship) دارای اهمیت خاصی است که میتواند این اهمیت خود را در موقعیت‌های مختلف و متفاوت بروز دهد. هر کشوری شهروندانی که در مرزهای خود زندگی میکنند را تبعه خود میداند. یکی از سرموضوعات سیاسی مرتبط با ارتباط شخص با دولت‌های مختلف است. در ادامه چگونگی ارتباط مابین تابعیت و شرکت را تشریح خواهیم کرد.

شرکتهایی که تاسیس و هسته مرکزی آنها در ایران باشد شرکت ایرانی محاسبه میشوند. به همین سبب مرجع قانونی دو معیار برای ایرانی بودن یک شرکت عنوان کرده است: – شرکت تاسیس شده در ایران دارای چه ماهیت و شکلی است یعنی سهامی، تضامنی، نسبی و یا … است. – هسته مرکزی تشکیل دهنده شرکت در ایران یاشد. ماده قانونی مذکور به بیان ساده میگوید که تفاوت مابین شرکتهای ایرانی و خارجی چگونه است اما اگر بخواهیم به شکل دقیق تری بررسی خود را انجام بدهیم باید به ماده 591 قانون تجارت رجوع کنیم.

این ماده قانونی به شکل دقیق بیان میکند که: ” اشخاص حقوقی تابعیت مملکتی را دارند که اقامتگاه آنها در آن مملکت است “. اگر ما ماده 1 قانون ثبت شرکتها و ماده 591 قانون تجارت را در کنار یکدیگر قرار بدهیم گاها با یکدیگر همخوانی نداشته و مشکلاتی را ایجاد میکنند. اگر بخواهیم با مثال توضیح بدهیم: – اگر شرکت در ایران تاسیس و هسته مرکزی نیز در ایران واقع شده باشد، شرکت مذکور ایرانیست. – اگر شرکت در ایران تاسیس و هسته مرکزی در ایران واقع نشده باشد، به طور مثال مرکز اصلی واقع در ارمنستان باشد، شرکت مذکور طبق ماده 591 قانون تجارت شرکت خارجی است و تابعیت کشور ارمنستان را دارد. در موارد فوق مشکلی وجود نداشته و مشکل در مورد ذیل نمود پیدا میکند: – اگر شرکت در ایران تاسیس نشده باشد و هسته مرکزی در ایران واقع شده باشد، طبق ماده 1 قانون ثبت شرکتها شرکت مذکور خارجی و طبق ماده 591 قانون تجاری شرکت مذکور ایرانیست. تضاد حاصل از قوانین را در واقع تنها به استناد تاخر و تقدم قوانین میتوان برطرف کرد. بدینگونه که چون ماده 591 قانون تجارت بعد از ماده 1 قانون ثبت شرکتها به تصویب رسیده است بدین سبب قانون تجارت مد نظر قرار گرفته و بر اساس آن تصمیم‌گیری میشود. پس: – طبق ماده 591 قانون تجارت، اگر شرکت در ایران تاسیس و هسته اصلی در ایران نباشد، شرکت مذکور خارجیست.

استثنا اول، به موجب بند ج ماده 31 قانون پولی و بانکی کشور مصوبه 1351/4/18 اگر بیش از چهل درصد از سرمایه یک بانک تعلق به شخص حقیقی و یا اتباع خارجی داشته باشد از دیدگاه ماده 31 بانک مذکور خارجی حساب شده و میبایست به عنوان بانک خارجی ثبت گردد. از دیدگاه قانون مذکور هر شخص حقوقی که صد در صد سرمایه وی متعلق به اشخاص حقیقی اتباع ایرانی نباشد در واقع خارجی در نظر گرفته میشود. استثنا دوم، مرتبط با شرکت‌های هواپیمایی است، اگر بیشتر از چهل و نه درصد از سهام آنها متعلق به اتباع خارجی باشد به موجب قوانین تشکیل شرکتهای حمل و نقل هوایی و دریایی، شرکت مذکور خارجیست. بدین سبب میتوان اینگونه اظهار داشت که در مشخص کردن تابعیت اشخاص حقوقی، اصل در ایران بر آن است که هسته مرکزی تشکل دهنده شرکت در کدام کشور واقع شده است. بدین دلیل اگر شرکتی بخواهد تابعیت خود را از ایرانی تغییر بدهد بایست مرکز اصلی خود را به خارج از کشور منتقل نماید و بالعکس.

در واقع باید بگوییم که در ایران قاعده و قانون مشخصی برای تغییر تابعیت شرکتها وجود ندارد اما در مورد برخی از شرکتها قانون به صورت واضح درباره شرایط تغییر تابعیت مشخص و معلوم میباشد.تابعیت ثبتی شرکت به انگلیسی

به موجب لایحه فوق اجازه تغییر تابعیت برای شرکتها به هیچ مجمع عمومی‌ای داده نشده است. بدین معنا که، تنها در صورتی تغییر تابعیت شرکت به واسطه شرکاء ممکن است که اتفاق نظر اجماع شرکاء وجود داشته باشد.

در این ماده از قانون تجارت به شکل صریح درباره شرکتها با مسئولیت محدود توضیح داده شده است. بدین شرح که، تنها راه تغییر تابعیت شرکتها اتفاق نظر تمامی شرکاء بر سر این موضوع بوده و لا غیر. یعنی حتی اگر محل دفتر مرکزی شرکت که با تغییر در اساسنامه میسر است و نیاز به اتفاق آراء تمامی شرکاء ندارد، اگر موجب تغییر تابعیت شرکت به موجب قوانین گفته شده در بالا بشود، نیاز به اتفاق نظر تمامی شرکاء پیدا میکند.

اگر نیاز به مشاوره رایگان درباره تابعیت شرکت ها دارید با ما تماس بگیرید.

نویسنده

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

Δ

دﻓﺘﺮﻣﺮﮐﺰي:تهران. امیرآباد، خیابان جانبازان انقلاب اسلامی خیابان میر حیدری

[email protected] [email protected]

09906082493 09919507898

تمامی حقوق طراحی و کپی‌رایت برای موسسه هیوا دادمان اهورا می‌باشد.

انواع شرکت ها به انگلیسی: جدول ترجمه شرکت ها

اگر برای شروع فعالیت های خود و تجارت خود عجله دارید و نمیخواهید زمان برای انجام مراحل ثبت برند خود بگذارید و در زمان صرفه جویی کنید و مراحل اداری ثبت برند را که دشواری خوص خود را داراست انجام ندهید میتوانید برای خرید برند خود اقدام کنید و افرادی نیز که مراحل ثبت برند را قبلا برای حوزه ای خاص انجام داده اند و دیگر قصد فعالیت در این حوزه را ندارند میتوانند مراحل فروش برند خود را طی کنند و فروش برند آماده و خرید برند آماده از موسسه حقوقی تکسفیر مشاوره بخواهند و ما در یاری شما افتخار سالها خدمت گذاری را داریم برای خرید و فروش برند با ما تماس بگیرید

موسسه ثبتی تکسفیر

تابعیت ثبتی شرکت به انگلیسی

دفتر تهران : شهرک غرب ، مجتمع ایران زمین ، طبقه اول اداری ، واحد 5 

تلفن :02188072626

دفتر کرج : البرز ، کرج ، خیابان بهار ، جنب کوچه حافظ ، بالای بانک رفاه ، طبقه دوم ، واحد 3 

تلفن :32402517 – 026 

موبایل: 09121986174

ثبت شرکت سهامی خاص

ثبت شرکت  سهامی خاص دارای مراحل مختلفی می باشد که در زیر به اختصار به توضیح مراحل مختلف آن توسط موسسه حقوقی تکسفیر می پردازیم.

همان طور که عنوان شد ثبت شرکت یکی از مهم ترین اقدامات برای شرکت ها می باشد ، ثبت شرکت و دریافت تمامی امتیازات بعد از آن می تواند راه رسیدن به اهدافتان را تسریع ببخشد و علاوه بر تمامی مزایایی که به همراه دارد می تواند در رونق کسب و کار شما تاثیر به سزایی بگذارد.

البته ثبت شرکت با توجه به نوع شرکت نیازمند مراحل و موارد گوناگونی خواهد بود که در مدارک مورد نیاز و زمان بندی برای ثبت نهایی تاثیر به سزایی خواهد داشت . از این جهت است که نوع شرکت در هزینه و حتی نحوه ی ثبت شرکت دخیل خواهد بود .

یکی از انواع شرکت ها شرکت های سهامی خاص هستند.

تابعیت ثبتی شرکت به انگلیسی

در واقع شرکتی عنوان سهامی خاص را به دنبال دارد که سرمایه ی آن از طریق موسسان آن تامین می گردد، و کلیه سرمایه آن به سهام تبدیل می شود.

به طور کلی شرکت سهامی خاص شرکتی است که تمام سرمایه آن در موقع تأسیس منحصراً به وسیله مؤسسین تأمین می شود .شرکت سهامی خاص یک شرکت بازرگانی محسوب می شود که می تواند امور بازرگانی را هم انجام ندهد .

 

شرکت سهامی خاص از پر طرفدار ترین و پر کاربردترین نوع شرکتهاست.

در شرکت های از نوع سهامی خاص سرمایه به سهام تقسیم میشود. هر شریک در برابر بدهی ها و سود ها با توجه به مبلغ اسمی آنهاست.

برای ثبت شرکت سهامی خاص باید تعداد شرکا را حداقل ۲نفر در نظر بگیرید که عنوان هیئت مدیره را داشته باشند و یک عضو را سهامدار قرار دهید و همچنین ۲نفر را به عنوان بازرس در نظر بگیرید دقت داشته باشید که بازرسین را از بین عضای خانواده ها و دارای یک فامیلی یکسان انتخاب نکنید.

در شرکت سهامی خاص باید کلیه ی اعضای هیئت مدیره حداقل یک سهم در شرکت داشته باشند.

سرمایه ای که باید برای شرکت سهامی خاص در نظر بگیرید حداقل صد هزار تومان است که ۳۵درصد از این سهم را پرداخت کنید و به حساب شرکت واریز نمایید البته پس از مدتی میتوانید این مبلغ را برداشت کنید.

برای انتخاب نام باید دقت داشته باشید که نام انتخابی شما بسیار خاص و به روز باشد تا با نام شرکت های به ثبت رسیده تشابه نخورد و شما باید 5 نام سه سیلابی را انتخاب کنید و برای کارشناسان بفرستید همچنین میتوانید از کارشناسان ثبت شرکت ما در این زمینه مشاوره بگیرید تا نام هایی را بفرستید که احتمال قبولی آنها بالا باشد.

فعالیت شرکت سهامی خاص در زمینه های تجاری و بازرگانی است و موسسه ی حقوقی تکسفیر میتواند شرکت سهامی خاص را برای شما در هر صنف کاری و در هر شهری برای شما به ثبت برساند.

۱- نقل و انتقال سهام در شرکت سهامی خاص به راحتی انجام میشود زیرا که در این نوع شرکت ها سرمایه شرکت ها به سهام تبدیل میشود.

۲-مسئولیت ها در این نوع شرکت ها عادلانه است زیرا که هر سهامدار تنها به مقدار سهم خود در شرکت مسئولیت در قبال زیان ها را دارد.

3- در شرکت سهامی خاص این سهامداران شرکت هستند که اعضای هیئت مدیره ها را انتخاب میکنند.

۴- در شرکت های از نوع سهامی خاص تقسیم سرمایه ها به سهام است که از مزایای این امر این است که هر فرد به میزان توانایی مالی خود سهام خریداری میکند. به این ترتیب سرمایه­های کوچک روی هم قرار میگیرند و زمینه ساز راه اندازی امور تجاری میشوند.

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص بسیار تخصصی و بسیار نکته دار است که باید برای انجام صحیح انجام دادن آنها دقت کافی را داشته باشید و با ضرافت تمام این مراحل را طی کنید.

ابتدا باید در سامانه الکترونیکی اداره ثبت شرکت­ها ثبت نام کنید.

مدارک درخواستی در این زمینه را ابتدا تهیه کرده و سپس به اداره ثبت شرکت­ها تحویل دهید.

ثبت شرکت سهامی خاص هزینه هایی دارد که باید آنها را پرداخت کنید تا مراحل به درستی طی شوند.

همچنین باید هزینه های مربوط به انتشار آگهی ثبت شرکت سهامی خاص را در روزنامه رسمی کشور پرداخت کنید.

در اساسنامه شرکت سهامی خاص باید اقدام به پر کردن کلیه ی اطلاعات و تمامی مدراک با دقت بالا و به نحو احسنت انجام دهید.

نام شرکت، موضوع فعالیت شرکتها و انقضای شرکت در آن درج میشود.

مشخص شدن آدرس صحیح دفتر اصلی و مرکزی شرکت و همچنین تعیین شعب شرکت.

مشخص شدن تعداد سهام با نام و بی نام شرکت به طور دقیق و برای هر فرد سهام تعیین و حساب شده باشد .

تعیین تعداد سهام ممتاز، ویژگی­ها و همچنین امتیازات سهام ممتاز.

تعیین میزان مبلغی که برای هر سهام باید پرداخت شده باشد و همچنین نحوه پرداخت الباقی قیمت سهام ها.

طریقه ی نقل و انتقال سهم­ های بانام.

به دو صورت این امکان را دارید تا سرمایه ی شرکت سهامی خاص را تغییر دهید و افزایش دهید.

1.صدور سهام جدید

2.بالا بردن مبلغ اسمی سهام

هنگامی میتوانید اقدام به افزایش سهام خود کنید که تمامی سهامداران حا=ضر در مجمع عمومی فوق العاده رضایت خود را مبنی بر افزایش سهام و سرمایه شرکت اعلام نمایند.در واقع برای افزایش سرمایه شرکت سهامی خاص مجمع عمومی فوق العاده صلاحیت این نوع تصمیم گیری را برای اعضای هیئت رئیسه دارا می باشد تا اقدام به افزایش سهام کند.

همان طور که میدانیم برای افزایش سهام شرکت باید مجمع عمومی فوق العاده تشکیل دهیم و هیات مدیره برای افزایش سرمایه شرکت تصمیم گیری میکند.

در شرکت از نوع سهامی خاص باید افزایش سهام توسط صاحبان سهام صورت گرفته و این کار را با صدور سهم های جدید در اداره ثبت شرکت ها ثبت گردیده و پس از صدور آگهی تغیرات افزایش سرمایه شرکت در روزنامه کثیرالانتشاری مربوط به آن شرکت انتشار می یابد .البته لازم به ذکر است که صدور سهام جدید یکی از طرق افزایش سهام می باشد. تابعیت ثبتی شرکت به انگلیسی

  

برای ثبت شرکت سهامی خاص وجود حداقل 5 نفر الزامی می باشد. که از این 5 نفر می بایست 3 نفر را جهت اعضای هیئت مدیره و دو نفر دیگر را به عنوان بازرسین اصلی و علی البدل النتخاب نمود و همچنین یک نفر به عنوان منشی جلسه معین کرد.

ذکر این نکته ضروری می باشد که از نظر قانون اعضای هیئت مدیره و بازرسین نباید دارای نسبت خانوادگی با یکدیگر داشته باشند به عبارت دیگر بهتر است نام خانوادگی بازرسین با اعضای هیئت مدیره متفاوت باشد.

پس از انتخاب اعضای هیئت مدیره باید میزان سرمایه اصلی شرکت و همچنین میزان سهم الشرکه اعضاء را نیز با نسبت دقیق معین نمود. سهام شرکت در شرکت های سهامی خاص به سهام بانام عادی تقسیم می گردد که باید میزان سهم هریک از تعضاء به صورت دقیق معین گردد.

ذکر این نکته ضروری است که سهامدار می تواند خارج از اعضای هیئت مدیره باشد. نکته دیگر این است که برای ثبت شرکت سهامی خاص سپرده گذاری حداقل 35 درصد سرمایه شرکت در بانک به نام شرکت ضروری می باشد.

نکته دیگر درثبت شرکت سهامی خاص مشخص نمودن موضوع نامه شرکت می باشد که می تواند اعم از خدماتی ، فنی مهندسی، تاسیساتی، بهداشتی، فرهنگی و بسیاری دیگر از موضوعات مختلف که بر اساس موضوع فعالیت درنظر گرفته شده برای شرکتتان است می باشد. در صورتی که موضوعنامه نیاز به مجوز داشته باشد گرفتن نامه مجوز به همراه شماره از ارگان مربوطه ضروری می باشد. برای مثال برای شرکت سهامی خاص با موضوع حمل و نقل ، گرفتن مجوز از ارگان حمل و نقل درون شهری برون شهری نیاز است.

برای ثبت شرکت سهامی خاص باید حداقل 5 نام سه سیلابه با توجه به موضوع شرکت خود انتخاب نمایید و به عنوان نام های پیشنهادی خود برای شرکت به اداره ثبت اعلام نمایید که با کارشناسی این اسامی توسط اداره مربوطه و همچنین استعلام از فرهنگستان با تایید نام یکی از نام های پیشنهادی شما موافقت می گردد. تعیین نام شرکت از جمله کارهای تخصصی مجموعه تکسفیر می باشد که کارشناسان ما یاری رسان شما در این موضوع می باشند. باما در تماس باشید.

پس از جمع آوری اطلاعات بالا متقاضی ثبت شرکتکه معمولا بالاترین مقام اجرایی شرکت یا همان مدیرعامل شرکت می باشد باید با مراجعه به اداره ثبت شرکت ها به نشانی http://irsherkat.ssaa.ir نسبت به تکمیل اطلاعات شرکت خود در این سامانه اقدام نماید.

پس از تایید نام شرکت توسط کارشناس اداره ثبت ، متقاضی با پرینت اظهارنامه، اساسنامه، متن صورتجلسه و اساسنامه که خود نسبت به تکمیل آن اقدام نموده است و جمع آوری امضای تمامی اعضاء هیئت مدیره و بازرسین و منشی جلسه زیر تمامی این اوراق، به همراه تمامی مدارک شناسایی اعضا و بازرسین (کپی برابر اصل شده) و همچنین گواهی عدم سوء پیشینه اعضاء و بازرسین و همچنین اقرارنامه عدم سوء پیشینه به همراه نامه بانک مبنی بر سپرده گذاری حداقل 35 درصد سرمایه اعلامی و فیش واریزی به نام شرکت به اداره ثبت شرکت های مربوطه ارسال می گردد که پس از آن با تایید کارشناس مربوطه اداره ثبت کار صدور آگهی شده و متقاضی با ارائه مدارک شناسایی و همچنین پیش نویس صدور آگهی بع اداره ثبت شرکتها مراجعه و مدارک شرکت تاسیس شده خود را دریافت می نماید.

سهام داران این مجموعه باید بیش از سه نفر باشند و تعداد کم تر از 3 نفر مجاز برای ثبت شرکت نمی باشند .

بسیاری از افراد شرکت سهامی خاص را با مسولیت محدود به اشتباه می گیرند ، شرکت‌های سهامی خاص در تعداد سهام داران آن می باشد ، سهامی خاص با حداقل تعداد سهامداران که 3 نفر می باشند هم قابل تشکیل است و سهام نیز بدون نیاز به ثبت در دفتر اسناد رسمی قابل نقل و انتقال هستند.

و در شرکت از نوع مسئولیت محدود نیازی نیست که سرمایه را به حساب شرکت واریز کنید اما در یک شرکت از نوع سهامی خاص موظف هستید تا ۳۵ درصد از مبلغ سرمایه شرکت را به حساب شرکت پرداخت کنید.

همان طور که مطالعه نمودید روند ثبت شرکت سهامی خاص دارای پیچیدگی های زیادی می باشد که تنها در صورتی امکان پذیر است که فرد در این زمینه تبحر و تجربه خاصی داشته باشد لذا توصیه می شود ثبت شرکت سهامی خاص را به متخصصین مربوط به این حوزه واگذار نمایید.

کارشناسان با تجربه موسسه حقوقی تکسفیر یاری رسان شما در ثبت هرچه زودتر شرکت سهامی خاص با موضوع فعالیت مدنظر شما می باشد. با ما در تماس باشید.

موسسه ی حقوقی تکسفیر در زمینه های ثبت شرکت ، ثبت شرکت در کرج ، ثبت برند ، ثبت برند در کرج ، کد اقتصادی ، اخذ کد اقتصادی همراه شماست و شما میتوانید از مزایای بیشمار ثبت برند بهره مند شوید و به اهدافتان نزیک شوید با انجام مراحل ثبت شرکت شما در بازار رقابت قرار میگیرید و میتوانید با کیفیت محصول تولیدی خود در این بازار رقابت سربلند باشید و روز به روز کیفیت محصول خود را بالا ببرید.

موسسه ثبتی تکسفیر

دفتر تهران : شهرک غرب ، مجتمع ایران زمین ، طبقه اول اداری ، واحد 5 

تلفن :02188072626

دفتر کرج : البرز ، کرج ، خیابان بهار ، جنب کوچه حافظ ، بالای بانک رفاه ، طبقه دوم ، واحد 3 

تلفن :32402517 – 026 

موبایل: 09121986174

ثبت شرکت سهامی عام

شرکت سهامی عام و مدارک مورد نیاز آن برای ثبت شرکت سهامی عام مانند شرکت سهامی خاص نیاز به داقل سه نفر سهام دار است ، سهام داران بخشی از هزینه های شرکت را متقبل می شوند و ما بقی هزینه ها باید از طریق فروش اوراق و فروش سهام به عموم مردم تامین شود.مراحل ثبت شرکت سهامی عام خود را یه موسسه ی حقوقی و ثبتی تکسفیر بسپارید و برای انجام مراحل ثبت شرکت سهامی عام به موسسه ما مراجعه کنید تا مشاوره ای کامل و حرفه ای را از کارشناسان ثبت شرکت ما دریافت کنید و از صفر تا صد جریان کار و مراحل ثبت شرکت سهامی عام مطلع شوید.

 

بعد از ثبت شرکت به عنوان شرکت سهامی عام نیاز است که حتما عبارت ” سهامی عام ” همیشه همراه با نام شرکت باشد ، مخصوصا در اوراق و نامه ها و آهی های روزنامه ای و اینترنتی. مردم باید بدانند که این شرکت سهامی عام است و البته این مزیت است زیرا می توانید سهامداران بیشتری را جذب نمایید.ما میتوانیم با دریافت هزینه ای مناسبی شرکت شما را در مدت زمان اندک به ثبت برسانیم و با مشاوره ای دقیق شما را از مراحل ثبت شرکت سهامی عام مطلع سازیم.تابعیت ثبتی شرکت به انگلیسی

 

واگذار کردن سهام شرکت یکی از مواردی است که در افزایش میزان سهم و سرمایه اولیه تاثیر به سزایی دارد به خصصو این که میزان قابل توجهی از سود کلی سرمایه ها به سهامداران اصلی باز می گردد.

و این یکی از مواردی که پیشنهاد می شود در مواردی که نیاز به تاسیس شرکت برای انجام پروژه های بزرگ و عظیم عمرانی و کشاورزی دارید.

حتما از ثبت شرکت سهامی عام استفاده نمایید تا بتوانید با توجه به امتیازاتی که بعد از ثبت این نوع شرکت به شما الحاق می گردد در آمد و سرمایه خود را دو چندادن نمایید و البته در یک امر مهم مانند سازندگی دست داشته اید و شریک خواهید بود.

1-پروژه های عمرانی و ساخت و ساز های عظیم 2-پروژه های کشاورزی و تولید محصولات اورگانیک 3-پروژه های عظیم صنعتی و تولیدات بزرگ ملی

سهام شرکت سهامی عام همانطور که بیان شد از طریق واگذاری سهام به سایر مردم تامین می شود ، فروش اوراق این امتیاز را به شما می دهد که با تعدد سهامداران میزان بیشتری از سرمایه را به همراه داشته باشید و این امر در سهولت انجام پروژه موثر تر خواهد بود.

 

و با فروش اوراق مرتبط با آن میزان قابل توجهی از سهام را در جریان کار قرار دهد و البته این امر باعث اشتغال زایی هم خواهد شد ، این سهام باید در گردش صحیح اقتصادی مصرف شود و در پایان و همراه با انجام کلیه عملیات  تمامی سهامداران در سود و یا زیان های مالی و اعتباری شرکت سهیم خواهند بود .

ثبت شرکت سهامی عام نیاز مند حداقل سرمایه ی پنج میلیون ریالی میباشد.

سرمایه ی یک شرکت سهامی عام میتواند به صورت نقدی و یا به صورت غیرنقدی(اعم از ملک ،ابزار آالات ،ورقه ی اختراع ، دستگاه های صنعتس و …. ) باشد ،همچنین پزیره نویسان اجازه ندارند که آورده ی غیر نقدی بیاورند و این امر فقط میتواند توسط موسسین صورت پذیرد.

در هنگام ثبت شرکت سهامی عام موسسین شرکت باید نسبت به دست کم 20 درصد از کل سرمایه شرکت تعهد داشته باشند و دست کم 35 درصد از بسهامی را که به آن تعهد دارند را به یک حساب بانکی که به نام شرکت باشد را واریز نمایید و در صورتی که سرمایه موسسین غیرنقد باشد باید مدارک ملکیت آن ها را به بانک تحویل دهند و در آن بانک حساب باز کنند.

در هر شرکت از نوع سهامی عام باید حداکثر 80 در صد از سرمایه شرکت توسط مردم تامین شود.

 1-سود قابل توجهی از سهمیه سهامداران نصیب سهامداران خواهد شد. 2-نکته دوم رونق و آبادانی را برای كشور به ارمغان می آورد زیرا به کمک سایر مردم که هزینه های مناسبی را پرداخت کرده اند به صورت گروهی عملی بزرگ را انجام داده اند.

در واقع شرکت سهامی عام یک شرکت بزرگ و منحصر به فرد است که فعالیت های تجاری و برنامه های کاری بزرگی را در پیش دارد و با اهداف بسیار بلند مرتبه ای آغاز به کار می کند .

این نوع شرکت امتیازات و مجوز های بسیار زیادی دارد که می تواند در پیشرفت کلی مجموعه تاثیر گذار باشد و معمولا پشتوانه ی مالی محکمی را به همراه دارد ،

در شرکت هایی که از نوع سهامی عام به ثبت میرسند تشکیل مجمع عمومی ادر شرکت از واجبات است.

در شرکت هایی که از نوع سهامی عام باشند باید 35 درصد از کل سرمایه ی شرکت را به حساب شرکت منتقل کنید .

حداقل سرمایه ای که میتوانید برای شرکت سهامی عام در نظر داشته باشید 500 هزار تومن و حداکثری برای آن وجود ندارد و میتوانید هر مقداری را برای آن در نظر بگیرید .

اظهارنامه ی شرکت باید به امضای موسسین شرکت برسد.

شرکت های از نوع سهامی عام برای فروش سهام خود باید اعلامیه پذیره نویسی را منتشر کنند که در شرکت سهامی خاص به این شکل نمیباشد.

در شرکت های سهامی عام میتوانید اقدام به نشر اوراق قرضه کنید .

هنگامی که قصد دارید تا شرکتی ثبت کنید که از نوع سهامی عام باشد باید دست کم 5 نفر را برای عضویت در شرکت انتخاب نمایید.

 

•تحویل دو نمونه طرح اظهارنامه شركت سهامی عام•تحویل دو نمونه طرح اساسنامه شركت سهامی عام•تحویل دو نمونه  طرح اعلامیه پذیره نویسی•تحویل گواهی بانكی مبنی بر واریز حداقل ٣٥% سرمایه تعهد شده توسط موسسین•تحویل  فتوكپی شناسنامه موسسین

•ارائه و همراه داشتن دو نسخه اظهارنامه (کپی و اصل اظهار نامه ضروری است )•ارائه و همراه داشتن اصل و کپی از اساسنامه•ارائه و همراه داشتن دو نسخه صورتجلسه مجمع عمومی موسسین•ارائه و همراه داشتن نسخه صورتجلسه هیات مدیره ( مدیران باید حد اقل 5 نفر باشند )•ارائه و همراه داشتن آگهی دعوت مجمع موسسین در روزنامه تعیین شده•ارائه و همراه داشتن فتوكپی شناسنامه مدیران ( در مواردی که شخص حقوقی باشد ، برای اشخاص حقوقی ارائه برگ نمایندگی الزامی است ، مدارک هویتی باید کپی برابر اصل شوند )•ارائه گواهی بانكی مبنی بر واریز حداقل ٣٥% سرمایه شركت•ارائه مجوز های لازم برای شروع کسب کار در صورت نیاز

1-کم ترین میزان سرمایه برای سهام این نوع شرکت مبلغ پنج میلیون ریال می باشد.2-حداقل ٢٠ درصد از کل سرمایه مورد نیاز توسط موسسین شرکت تامین شود و ٣٥ درصد از میزان تعهد شده پرداخت گردد.3-موسسین حتما اظهارنامه و طرح اساسنامه و طرح اعلامیه پذیره نویسی را امضا کرده باشند . 4-اخذ و ارائه مجوز از مراکز و ادارات مورد نیاز.

•ثبت شرکت سهامی خاص •ثبت شرکت سهامی عام •ثبت شرکت تعاونی •ثبت شرکت تضامنی•ثبت شرکت مسئولیت محدود •ثبت شرکت غیر تجاری و ….و البته در زمینه های ثبت برند تجاری می توانید از متخصصین این مجموعه بهره مند شوید .

از همراهیتان سپاسگزاریم . ثبت شرکت “تکسفیر” با بهره گیری از کارشناسان متخصص و مجرب و با چندین دهه تجربه ی موفق، با افتخار آماده ی ارائه ی خدمات به شما عزیزان، در زمینه های حقوقی و ثبتی نظیر ثبت شرکت و ثبت تغییرات شرکت می باشد.”در دپارتمان تخصصی ثبت شرکت تکسفیر،میزبان شما بزرگواران هستیم.”

موسسه ثبتی تکسفیر

دفتر تهران : شهرک غرب ، مجتمع ایران زمین ، طبقه اول اداری ، واحد 5 

تلفن :02188072626

دفتر کرج : البرز ، کرج ، خیابان بهار ، جنب کوچه حافظ ، بالای بانک رفاه ، طبقه دوم ، واحد 3 تابعیت ثبتی شرکت به انگلیسی

تلفن :32402517 – 026 

موبایل: 09121986174


امتیاز کاربران

به موجب ماده ی 1 قانون ثبت شرکت ها مورخ 11/3/1310: «هر شرکتی که در ایران تشکیل و مرکز اصلی آن در ایران باشد، شرکت ایرانی محسوب است». پس قانون گذار ایران برای آن که شرکتی ایرانی باشد دو ملاک را معین کرده است: -تشکیل در ایران بسته به اینکه شکل شرکت چگونه باشد (تضامنی،سهامی،نسبی و غیره) زمان آن متفاوت است.

-وقوع مرکز اصلی شرکت در ایران این ماده به طور ساده بیان می کند که چه شرکتی ایرانی و چه شرکتی خارجی است،اما روشن نمی کند که اگر شرکتی خارجی باشد،چه تابعیتی دارد.این مطلب را ماده ی 591 قانون تجارت بیان می کند که به موجب آن: «اشخاص حقوقی تابعیت مملکتی را دارند که اقامتگاه آن ها در آن مملکت است».تلفیق این دو ماده  گاه ایجاد اشکال می کند،اما برای توضیح مطلب بهتر سه فرض زیررا از یکدیگر تفکیک کنیم: -شرکتی در ایران تشکیل شده و در ایران هم مرکز اصلی دارد:چنین شرکتی ایرانی است -شرکتی در ایران تشکیل شده،ولی مرکز اصلی در ایران نیست،بلکه برای مثال در ترکیه است:چنین شرکتی،شرکت خارجی محسوب می شود و در عین حال ،دارای تابعیت ترکیه است(ماده ی 591ق.ت) –شرکتی در ایران تشکیل نشده،اما مرکز اصلی آن در ایران است.مشکل اصلی در مورد این فرض بروز می کند.در واقع این شرکت از دید ماده ی 1 قانون ثبت شرکت ها خارجی است،زیرا یکی از ملاک های مندرج در ماده ی مزبور،یعنی تشکیل شرکت در ایران،در مورد این شرکت صدق نمی کند،ولی از دید ماده ی 591 قانون تجارت شرکت ایرانی است،چرا که مرکز اصلی شرکت که اقامتگاه آن محسوب می شود در ایران است.به عبارت روشن تر قانون ثبت شرکت ها به ما می گوید که شرکت خارجی است،زیرا در ایران تشکیل نشده است، در حالی که قانون تجارت شرکت را ایرانی معرفی می کند،چون اقامتگاه آن در ایران است.

به نظر ما این تضاد را باید چنین حل کرد: چون قانون تجارت بعد از قانون ثبت شرکت ها تصویب شده است، قانون تجارت را باید ناسخ قانون ثبت شرکت ها تلقی کرد و گفت که: «در این مورد خاص» شرکت تابعیت ایرانی خواهد داشت، حتی اگر در خارج تشکیل یا ثبت شده باشد.

بدین ترتیب،راه حل های حقوق ایران را می توان چنین خلاصه کرد: -اگر شرکت در ایران تشکیل شود و مرکز اصلی آن در ایران باشد،ایرانی است، -اگر شرکت در خارج تشکیل شده و مرکز اصلی اش در خارج باشد،خارجی است.در این صورت طبق ماده ی 591 قانون تجارت شرکت تابع کشوری است که مرکز اصلی آن در آن جا واقع است، -اگر شرکت در خارج تشکیل شده،ولی مرکز اصلی آن در ایران باشد باید آن را ایرانی تلقی کرد.تابعیت ثبتی شرکت به انگلیسی

البته بر اصول مذکور، دو استثنا وارد است. اول اینکه به موجب بند «ج» ماده ی 31 قانون پولی و بانکی کشور (مصوب 18/4/1351): «هر بانکی که بیش از 40 درصد سرمایه ی آن متعلق به اشخاص حقیقی اتباع خارج یا اشخاص حقوقی خارجی باشد، از نظر این قانون بانک خارجی محسوب می شود و باید تحت عنوان بانک خارجی به ثبت برسد. از نظر این ماده هر شخص حقوقی که 100 درصد سرمایه ی آن متعلق به اشخاص حقیقی اتباع ایران نباشد خارجی تلقی می شود».

استثنای دوم راجع به شرکت های هواپیمایی است که اگر بیش از 49 درصد سهامشان متعلق به اتباع بیگانه باشد،به حکم مقررات تاسیس موسسات حمل و نقل هوایی و دریایی،خارجی تلقی می شوند.بدین ترتیب،در مورد سیستم حقوقی ایران نیز می توان گفت که در تعیین تابعیت اشخاص حقوقی در ایران اصل بر این است که تابعیت شرکت ها بسته به مرکز اصلی آن ها است، مگر در مواردی که قانون خاصی،چنان که گفتیم تابعیت شخص حقوقی را با کنترل آن توسط صاحبان سرمایه ی مرتبط دانسته باشد.

لذا علی الاصول در حقوق ایران مرکز شرکت و تابعیت آن با هم مرتبط اند و برای اینکه شرکتی تغییر تابعیت دهد،لازم است که مرکز آن از ایران به خارج منتقل شود.برعکس،شرکتی که در خارج تشکیل شده و مرکز اصلی آن هم در آن جا واقع شده،برای اینکه ایرانی بشود باید مرکز اصلی اش در ایران باشد.

حال سوال این است که آیا تغییر تابعیت شرکت اصولاَ مجاز است یا خیر. در حقوق ایران قاعده ای صریح و کلی در این مورد وجود ندارد، اما درباره ی بعضی از شرکت ها، قانون گذار به صراحت نحوه ی تغییر تابعیت شرکت را مشخص کرده است.این چنین است ماده ی 94 لایحه ی قانونی 1347 که به موجب آن: «هیچ مجمع عمومی نمی تواند تابعیت شرکت را تغییر دهد… ».این امر می رساند که تغییر تابعیت شرکت سهامی توسط شرکا در صورتی ممکن است که میان آنان اتفاق نظر باشد.ماده ی 110 قانون تجارت به این نحو این نکته را به صراحت در مورد شرکت با مسئولیت محدود بیان کرده است: «شرکا نمی توانند تبعیت شرکت را تغییر دهند،مگر به اتفاق آرا».

مفهوم این ماده این است که حتی اگر اقامتگاه شرکت-که تغییر آن با تغییر اساسنامه میسر است و نیاز به اتفاق آرای شرکا ندارد-تغییر داده شود، این امر موجب تغییر تابعیت شرکت نمی شود،مگر آن که به اتفاق آرای شرکا باشد.بنابراین،برای تغییر اقامتگاهی که به منظور تغییر تابعیت انجام می شود نیز باید اتفاق آرای شرکا وجود داشته باشد والا تغییر اقامتگاه هم تابعیت شرکت را تغییر نمی دهد.در نتیجه،هر گاه شرکتی که در ایران تشکیل شده و مرکز اصلی آن هم در ایران است بخواهد خارجی تلقی شود، شرکایش باید به اتفاق آرا با انتقال اقامتگاه (مرکز اصلی) شرکت به خارج موافقت کرده باشند. بر عکس، هرگاه مرکز اصلی شرکت عملاَ در ایران باقی بماند، اتفاق آرای شرکا نیز نمی تواند تابعیت شرکت را -برای مثال به صرف گنجاندن نام یک کشور خارجی در اساسنامه- تغییر دهد و چنین تصمیمی مخالف ملاک های مندرج در ماده ی 1 قانون ثبت شرکت ها و ماده ی 591 قانون تجارت ایران است و چون این مواد جنبه ی آمره دارند،تصمیم شرکا کان لم یکن تلقی خواهد شد.

ثبت شرکت فکر برتر آماده ی پاسخگویی  کلیه ی سوالات  شما در زمینه های حقوقی و ثبتی نظیر ثبت شرکت و ثبت برند می باشد. شما همواره می توانید در صورت وجود هرگونه ابهامی سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

مقالات دیگر: 

– مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت های سهامی خاص

– راهنمای گام به گام تشکیل و ثبت شرکت سهامی خاص

– مراحل ثبت شرکت

– راهنمای گام به گام تشکیل و ثبت شرکت تعاونی 

تهران ، میدان ونک ، خیابان خدامی ، خیابان آفتاب ، نبش کوچه هشتم ، پلاک 34تلفن: 42143-021ایمیل:[email protected] 021-42017 021-42037000

تابعیت ثبتی شرکت به انگلیسی
تابعیت ثبتی شرکت به انگلیسی
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *