دسته‌ها
لغت

معني واژه فوبيا

خواص دارویی و گیاهی

معني واژه فوبيا
معني واژه فوبيا

Copy Right By 2016 – 1395

شما واژه‌ای در دفتر واژه ثبت نکرده‌اید.

ترتیب بر اساس:

برای رفع محدودیت کاربر ویژه شویدبا حذف کوکی‌، لیست لغات از بین خواهد رفت.

واژه: فوبیا

دژگوار را بخوانید.دژم را بخوانید.دژمان را بخوانید.معني واژه فوبيا

این ویژگی تنها برای کاربران ویژه فعال است.

این واژه توسط کاربران به سایت اضافه شده است. این امکان وجود دارد که معنی آن دقیق نباشد. شما می توانید معنی این واژه را ویرایش و یا حذف نمایید. ویرایش

متأسفانه سرور با خطا مواجه شد. مشکل را بررسی می‌کنیم و به زودی حل خواهیم کرد.


Phobia
هراس

از کلمه phobia برگرفته شده ، به معنای ترس از چیزی است . معمولا مسئله ترس قبل کلمه فوبیا نوشته میشود . نوعی بیمارگونه و پایدار از ترس در فرد که باعث اختلال در زندگی روزمره وی می‌شود. بر خلاف ترس معمولی که واکنشی زودگذر و طبیعی به یک عامل خطرناک خارجی است، هراس بیشتر ترس از قرار گرفتن در یک موقعیت خطرناک است مانند ترس از پرواز یا ماشین‌سواری. در برخی موارد، فرد هرگز در تماس با چیزی که از آن می‌ترسد نبوده‌است

بیماری آشفتگی،پریشانی.ترس از موارد گوناگون.

زمانی استفاده میشود که شما آدمی باشید که معمولا خانه نیستید و وسایل زیادی که باتری دارند را استفاده میکنید مثل گوشی و لپتاپ و تبلت و هزار کوفت و

ترس شدید یا بیمارگونه که در روانشناسی به هراس یا فوبیا (phobia) شهرت دارد ترس مداوم، بیش از حد و غیر واقعی از یک شی، شخص، حیوان، فعالیت یا موقعیت است و نوعی اختلال اضطرابی به حساب می‌آید.

به گزارش ایمنا، همه انسان‌ها در طول زندگی احساس ترس به درجات مختلف را تجربه کرده‌اند. ترسی که جز احساسات طبیعی زندگی روزمره به شمار می‌رود هنگامی که شدید، غیرمنطقی و بیمارگونه شود؛ سلامت روان و زندگی روزمره را تحت تأثیر قرار می‌دهد و نام «فوبیا» را به خود می‌گیرد. ترس باعث می‌شود تا ما از خطر در امان بمانیم. فوبیا ارتباط زیادی با خطر ندارد؛ افراد زیادی با فوبیا درگیر هستند. فردی که به فوبیا دچار می‌شود؛ دچار ترس و اضطرابی غیر موجه می‌شود ولی نمی‌تواند کاری درباره این احساس انجام دهد.

فوبیا از کلمه phobia برگرفته شده و به معنای ترس از چیزی است. معمولاً با نگارش مسئله ترس قبل کلمه فوبیا مواجه هستیم. فوبیا نوعی بیماری پایدار از ترس در فرد است که باعث اختلال در زندگی روزمره وی می‌شود. فوبیا بر خلاف ترس معمولی که واکنشی زودگذر و طبیعی به یک عامل خطرناک خارجی است؛ هراس بیشتر ترس از قرار گرفتن در یک موقعیت خطرناک است.

بسیاری از ما، اشیا یا وضعیت‌ها و مکان‌های خاصی را دوست نداریم، اما این به‌معنای داشتن فوبیا نیست؛ فوبیا یعنی احساس ترس بسیار شدید و وحشت‌گونه که زندگی معمولی فرد را دچار مشکل می‌کند.

فوبیاهای خاص شامل فوبیا از یک شیء یا موقعیت خاص است. فوبیاهای خاص معمولاً شامل فوبیا از موقعیت‌های خاص (به عنوان مثال، ارتفاع، پرواز، آسانسور)، شرایط پزشکی (به عنوان مثال، خون، سوزن، دندان‌پزشکان)، طبیعت / تأثیرات محیطی (به عنوان مثال، آب، گردباد، زلزله)، یا حیوانات (به عنوان مثال، مارها، سگ‌ها، زنبورها) است.معني واژه فوبيا

فوبیاهای اجتماعی شامل ترس و بیش از حد از خجالت کشیدن یا ارزیابی منفی در یک موقعیت اجتماعی را در پی دارد. فرد مبتلا به فوبیا اجتماعی از انجام فعالیت‌هایی در جمع، مانند صحبت کردن، که در آن دیگران در معرض قضاوت قرار می‌گیرند، پرهیز می‌کند.

آگورافوبیا (بازارهراسی یا گذرهراسی) یک نوع اختلال اضطرابی است که در آن فرد از یک موقعیت خاص می‌ترسد و از آن موقعیت دوری می‌کند. علائم آگورافوبیا به طور معمول منجر به محدودیت‌های بیشتر در زندگی فرد مانند اجتناب از رانندگی، ازدحام جمعیت یا فضای باز بزرگ می‌شود.

انجمن روان‌پزشکی آمریکا بیشتر از ۱۰۰ نمونه‌ی مختلف از فوبیا را به رسمیت شناخته است که در ادامه به صورت تیتر وار با برخی از آنها آشنا می‌شویم:

گاهی فوبیا دلیل خاصی ندارد ولی گاهی تغییرات اجتماعی، لیست احتمالی فوبیاها را تغییر خواهد داد. برای مثال نوموفوبیا (nomophobia) ترس بودن بدون گوشی موبایل یا کامپیوتر است. در واقع این نوع فوبیا نوعی ترس پاتولوژیک دور بودن از تکنولوژی است.

فرد مبتلا به فوبیا علائم و نشانه‌های زیر را تجربه می‌کند. این علائم در میان بسیاری از انواع فوبیا مشترک هستند:

فرد هنگام مواجه با چیزی که منجر به فوبیای او می‌شود، اضطراب شدید و احساس وحشت فزآینده‌ای را تجربه خواهد کرد. اثرات فیزیکی این احساسات شامل موارد زیر است:

برای اینکه متوجه شوید مبتلا به اختلال اضطراب هستید یا خیر به سوالات زیر پاسخ دهید تا سلامت روانی خود را بسنجید.

آیا تاکنون موارد زیر را تجربه کرده‌اید؟

بله

خیر

۱

ترس شدید از موقعیت‌های اجتماعی و رویارویی با اشخاص

۲

اجتناب از قرار گرفتن در موقعیت‌هایی که فرار از آن دشوار است

۳

تنفس کوتاه و تپش قلب زیاد بدون دلیل موجه

۴

ترس غیر منطقی از یک شیء یا یک موقعیت خاص

۵

ترس از تنها سفر کردن

ابتلاء به یک اختلال همزمان با اضراب فرآیند درمان و تشخیص را طولانی‌تر می‌کند. معمولاً افسردگی همراه با اضطراب روی می‌دهد با توجه به این مسئله به سوالات زیر پاسخ دهید.

بله

خیر

۱

آیا اخیراً عادات خواب یا غذا خوردن شما تغییر کرده؟

آیا در اکثر مواقع روزها احساسات زیر را تجربه می‌کنید؟

بله

خیر

۱

غم و افسردگی

۲

عدم لذت از زندگی

معني واژه فوبيا

۳

بی ارزشی و گناه

۴

در طول سال گذشته آیا سو مصرف الکل یا مواد باعث اختلال در انجام وظایف یا تحصیل شما شده؟

۵

آیا شما در سال گذشته تجربه رانندگی در حالت نداشتن تعادل روانی را داشته‌اید؟ آیا بخاطر آن جریمه شده‌اید؟

۶

آیا این اواخر اطرافیانتان تحت تأثیر رفتار شما قرار گرفته‌اند؟

برای بررسی نتیجه به سوالاتی که پاسخ بله داده‌اید امتیاز یک و برای پاسخ خیر امتیاز صفر بدهید و در ادامه امتیازات را جمع کنید:

اگر امتیاز شما زیر ۵ باشد، احتمالاً شما درگیر فوبیا نیستید.

اگر امتیاز شما بین ۵ تا ۷ باشد احتمالاً شما فوبیا دارید ولی تأثیر آن بر زندگی شما شدید نیست.

اگر امتیاز شما بالای ۷ باشد احتمالاً فوبیا شما بسیار شدید است، در زندگی شما اختلال ایجاد می‌کند و باید هرچه سریع‌تر به مشاور مراجعه کنید.

شاید با خود فکر کنید ترس من هر چقدر هم شدید باشد نیازی به درمان ندارد؛ چرا که فوبیا هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند. اما بسیاری از فوبیاها نیاز به درمان دارند.

فوبیاها و هراس‌ها با استفاده از روان درمانی و دارو درمانی یا ترکیبی از هردو درمان‌پذیر هستند،

تمامی حقوق این سایت برای خبرگزاری ایمنا محفوظ است

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

با عضویت رایگان در خبرنامه ستاره به گلچینی از جدیدترین اخبار و معتبرترین منابع اطلاعاتی به زبان فارسی دسترسی پیدا خواهید کرد.

این فهرست در مورد کلماتی با پسوند فوبیا یا هراس به فارسی ترجمه می‌شوند، نوشته شده‌است. برای دسته‌ای از اختلالات روانی با همین پسوند، مقاله ترس مرضی یا هراس را ببینید.
پسوندهای انگلیسی (phobia, -phobic, -phobe) که ریشهٔ یونانی دارند و کلمات انگلیسی مربوط به آن‌ها در فارسی با ترکیب کلمهٔ ترس یا هراس یا تشویش ترجمه می‌شوند، در کاربرد فنّی خود در دانش روانپزشکی، در ساختن کلماتی که ترس‌های ناتوان‌کنندهٔ غیرعقلانی را توصیف می‌کنند و نوعی بیماری ذهنی یا اختلال روانی محسوب می‌شوند، به کار می‌روند (بعنوان مثال: agoraphobia، که ترس از مکان پرازدحام یا هراس از مکان‌های باز ترجمه شده‌است) همچنین در شیمی برای توصیف بیزاری‌ها یا دافعه‌های شیمیایی (بعنوان مثال: hydrophobic، به معنای آب گریز) در زیست‌شناسی برای توصیف موجوداتی که شرایط خاصّ را دوست ندارند (بعنوان مثال: acidophobia، به معنای اسید گریز) در طب برای توصیف حساسیت شدید به محرک‌هایی که معمولاً حسی هستند (به عنوان مثال: photophobia، به معنای نور گریزی) به کار می‌روند. در کاربردهای معمولی نیز کلمه‌ های حاوی پسوند فوبیا یا ترکیب هراس برای توصیف دوست نداشتن چیز یا موضوع خاصّ، یا تنفر و بیزاری از آن به کار گرفته می‌شوند. متضاد پسوند فوبیا، پسوند فیل (phil) می‌باشد که کلمات حاوی آن در فارسی با ترکیب “دوست” یا “مایل” یا علاقمند” یا “گراینده” ترجمه می‌شوند. مثلاً هیدروفیل به معنای آب دوست، مقابل هیدروفوب یا اسیدوفیلیا به معنای مایل به اسید یا گراینده به اسید، مقابل اسیدوفوبیا. درازوفوبیا به ترس از چیز های دراز و آویزان

این فهرست دربرگیرندهٔ انواع ترس‌های شدید – که در روانشناسی به هراس شهرت دارند – و برابرهای انگلیسی آن‌هاست.[۱] این مطلب علاوه بر پانویس زیر با بهره از محتویات همین صفحه در ویکی انگلیسی تکمیل و ویرایش شده‌است.

توضیح اینکه Agoraphobia، بدون تاریخچهٔ روان‌پزشکی از ابتلاء به حمله هراس یا همان اختلال پانیک، به ترس از جاها یا موقعیت‌هایی می‌گویند که فرار سریع از آن‌ها دشوار است و دسترسی به کمک در آن جاها یا موقعیت‌ها آسان نیست.

Bacillophobia, Microbiophobia هستند.

دگرباش هراسی(hemophobia):نفرت از دگرباشان جنسی
contreltophobia نیز گفته می‌شود.
معني واژه فوبيا

aerophobia, aviatophobia, aviophobia

Cainophobia, Cainotophobia, Cenophobia, Centophobia, Kainolophobia, Kainophobia)

و آشوری، داریوش، فرهنگ علوم انسانی، تهران: نشر مرکز، ۱۳۷۴.

مقالات جالب

warbletoncouncil

فوبیا است دوست نداشتن پرشور یا وسواس از چیزی. همچنین ، کلمه فوبیا را می توان به عنوان درک کرد مترادف با ترس غیر موجه یا آسیب شناختی. کلمه ترس از ریشه یونانی است فوبوس که به معنی “وحشت” است.

فوبیا یک است اختلال عاطفی یا روانی اجتماعی نسبت به مردم ، حیوانات ، اشیا or یا موقعیت ها ، به عنوان مثال: مکان های بسته به عنوان کلاستروفوبیا شناخته می شوند ، مکان های باز به عنوان آگورافوبیا ، نفرت بیگانه ستیزی نسبت به خارجی ها ، نفرت همجنس گرایی نسبت به همجنس گرایان ، ترس از هراس از عشق یا عاشق شدن ، ترس از اتمام ناموسی هراس شناخته می شود از تلفن همراه ، در میان دیگران.معني واژه فوبيا

فرد ترسناک از ترس خود در شرایط خاص آگاه است ، تصویری از اضطراب ، استرس و گاهی ایجاد ناراحتی های جسمی مانند: تعریق ، ترس ، اعصاب ، تنگی نفس ، لرزش و سایر علائم را ایجاد می کند.

علل ظاهر هراس آنها به طور مشخص شناخته نشده اند ، اکثریت قریب به اتفاق آنها از کودکی یا یک قسمت آسیب زا که در یک زمان خاص بوجود آمده است ، به عنوان مثال: یک تجاوز جنسی که می تواند به فوبیا در مردان یا زنان منجر شود و اینها تا بزرگسالی ادامه می یابد ، برخی از شرایط برای افزایش

افرادی هستند که ادعا می کنند فوبیا از نسلی به نسل دیگر منتقل می شود که بسیاری از کارشناسان با آن موافق نیستند و آنها تأیید می کنند که انتقال ترس ناشی از همان نگرش کودک به والدین است.

از سوی دیگر، اصطلاح فوبیا می تواند موارد خاصی را نشان دهد که ترس را نشان نمی دهد، به عنوان مثال: آبگریزی می تواند ترس از آب باشد ، همچنین عدم توانایی در نوشیدن آب به دلیل بیماری یا برخی از ترکیبات شیمیایی که آب را دفع می کند. به همین ترتیب ، اصطلاح فوتوفوبیا می تواند به ترس از نور یا به یک مشکل جسمی در چشم یا بیزاری از نور که می تواند مردمک را تورم یا گشاد کند ، باشد.

همچنین مشاهده کنید:

فوبیا یک بیماری روانی قلمداد می شود که از طریق درمان های روانشناختی مانند: روانکاوی ، درمان های رفتاری ، حتی هیپنوتیزم قابل درمان است. به همین ترتیب ، درمان هایی با داروهای ضد اضطراب برای کنترل اضطراب و داروهای روانگردان وجود دارد. با این حال ، متخصص ، اعم از روانشناس ، روانپزشک یا پزشک ، باید هر بیمار را ارزیابی کند و هر یک را به درمان مناسب ارجاع دهد.

هر فوبیا نام خاص خود را دارد ، برخی شناخته شده و برخی دیگر بسیار عجیب هستند.

هراس اجتماعی این یک اختلال است که با ترس و اضطراب شدید از برقراری ارتباط یا عضویت در یک گروه اجتماعی ناشناخته مشخص می شود. افرادی که از هراس اجتماعی رنج می برند نمی توانند از نظر دیگران مورد تجزیه و تحلیل و ارزیابی قرار بگیرند ، این نوع هراس به قدری شدید است که فرد فقط به وضعیت فکر می کند از قبل احساس قضاوت ، تحقیر ، خجالت و … می کند.

هراس اجتماعی مانند دیگران بر ترس مداوم ، جدی و مزمن متمرکز است. علاوه بر ایجاد علائم جسمی مانند: تعریق ، عدم امنیت ، تپش قلب ، لکنت زبان ، حالت تهوع ، احساس گرما و گرما و غیره.

برخی از مهمترین وضعیتهای افرادی که از هراس اجتماعی رنج می برند عبارتند از: صحبت کردن ، نوشتن ، غذا خوردن ، شرکت در رویدادها و موارد دیگر ، به شرطی که تحت نظارت یک غریبه باشند.

با اشاره به موارد فوق ، درمان هراس اجتماعی آنها به انواع دیگر فوبیا شباهت دارند ، باید از طریق جلسات درمانی توسط یک فرد حرفه ای همراه باشد و در بعضی موارد ، داروهای ضد افسردگی ، ضد اضطراب یا داروهای ضد اضطراب باید به شما داده شود.

برخلاف هراس اجتماعی ، کمرویی رخ می دهد و این احساسی است که توسط انسان ها مشترک است ، این یک احساس عدم امنیت در موقعیت های جدید اجتماعی است که ارتباط با محیط زندگی را برای آنها دشوار می کند. یک فرد خجالتی باید با محیط خود آشنا شود و باعث شود ترس و ناامنی کم کم از بین برود.

با اشاره به موارد فوق ، تفاوت بین یک فرد خجالتی و فردی که از هراس اجتماعی رنج می برد عواقبی است که زندگی در جامعه در زندگی آنها به دنبال دارد ، زیرا هراس اجتماعی به فرد اجازه نمی دهد خود را در معرض موقعیت های اجتماعی قرار دهد ، در عوض ، خجالتی است فرد در ابتدا می تواند مشکل داشته باشد اما هرچه زمان می گذرد ، علائم را کنترل می کند و خود را به جامعه نشان می دهد. با این حال ، کمرویی درمان ناپذیر با گذشت زمان می تواند به یک هراس اجتماعی تبدیل شود.

سران فلزی (قبیله شهری): تاریخ ، خصوصیات و ایدئولوژی

هیئت رئیسه: معنی ، مترادف ، متضاد و مثالها

warbletoncouncil | ar | az | be | bg | bn | ca | cs | da | de | el | ga | fi | fr | hi | hu | hy | is | it | iw | ja | ka | ko | kk | ky | lb | lo | lt | lv | ms | mr | nl | no | pl | pt | ro | ru | sk | sl | sq | sr | sv | ta | te | tg | th | tl | tr | uk | ur | uz | vi | zh | so | ceb | af | yi | ny | st | sw | zu | yo | ig | gu | ne | pa | si | jw | mg | la | cy | km | hmn | haw | mi | sm | gl | ht | mt | su | bs | mk | my | ha | am | co | eo | eu | fy | gd | kn | ku | ml | mn | ps | sd | sn | xh


Sitemap

تا کنون در مجله فرادرس، مقالات و آموزش‌های متنوعی را در موضوع «معنی کلمه فوبیا» منتشر کرده ایم. در ادامه برخی از این مقالات مرتبط با این موضوع لیست شده اند. برای مطالعه هر مقاله، لطفا روی عنوان آن کلیک کنید.

فوبیا نوعی اختلال اضطرابی است که با ترس مداوم و بیش از حد از یک شئ یا موقعیت تعریف می‌شود. حمله فوبیا به طور معمول…

سازمان علمی و آموزشی «فرادرس» (Faradars) از قدیمی‌ترین وب‌سایت‌های یادگیری آنلاین است که توانسته طی بیش از ده سال فعالیت خود بالغ بر ۱۲۰۰۰ ساعت آموزش ویدیویی در قالب فراتر از ۲۰۰۰ عنوان علمی، مهارتی و کاربردی را منتشر کند و به بزرگترین پلتفرم آموزشی ایران مبدل شود.

فرادرس با پایبندی به شعار «دانش در دسترس همه، همیشه و همه جا» با همکاری بیش از ۱۸۰۰ مدرس برجسته در زمینه‌های علمی گوناگون از جمله آمار و داده‌کاوی، هوش مصنوعی، برنامه‌نویسی، طراحی و گرافیک کامپیوتری، آموزش‌های دانشگاهی و تخصصی، آموزش نرم‌افزارهای گوناگون، دروس رسمی دبیرستان و پیش دانشگاهی، آموزش‌های دانش‌آموزی و نوجوانان، آموزش زبان‌های خارجی، مهندسی برق، الکترونیک و رباتیک، مهندسی کنترل، مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی، مهندسی صنایع، مهندسی معماری و مهندسی عمران توانسته بستری را فراهم کند تا افراد با شرایط مختلف زمانی، مکانی و جسمانی بتوانند با بهره‌گیری از آموزش‌های با کیفیت، به روز و مهارت‌محور همواره به یادگیری بپردازند. شما هم با پیوستن به جمع بزرگ و بالغ بر ۶۰۰ هزار نفری دانشجویان و دانش‌آموزان فرادرس و با بهره‌گیری از آموزش‌های آن، می‌توانید تجربه‌ای متفاوت از علم و مهارت‌آموزی داشته باشید.
مشاهده بیشتر

هر گونه بهره‌گیری از مطالب مجله فرادرس به معنی پذیرش شرایط استفاده از آن بوده و کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب، تنها با کسب مجوز مکتوب امکان پذیر است.

© فرادرس ۱۴۰۰

این وب‌سایت یک موتور جستجوگر اینترنتی است و هیچ دخالت انسانی در دریافت و چینش مطالب وجود ندارد.

نویسنده : محمد پارسایی
| زمان انتشار :
1399-08-28 02:36:08

درحال لود مطلب …

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

معني واژه فوبيا


سوالات
ایین نامه 99


سوالات
ایین نامه 1400

برچسب ها :
معنی
کلمه
فوبیا
چیست

آبادیس – معنی کلمه فوبیا.
ادامه…

آبادیس – معنی phobia = معنی : انزجار، نفرت، تشویش، خوف، بیم، ترس بیخود معانی دیگر: (روان شناسی) هراس، ترس، ترس بیمار گونه، واهمه. … بررسی کلمه phobia. اسم ( noun ) … [ترجمه گوگل]این فوبیا می تواند درد و رنج ناگواری برای بیمار ایجاد کند
ادامه…

فوبیا چیست؟ فوبیا یا هراس، نوعی واکنش ترس ‌شدید، بیمارگونه و غیرمنطقی است. اگر دچار فوبیا باشید، موقع روبه‌روشدن با منبع ترس خود، دچار احساس هراس می‌شوید.
ادامه…

Feb 16, 2017 — فوبیا (phobia) در روانشناسی به ترس بیمارگونه و پایدار از قرار گرفتن در یک موقعیت خطرناک گفته می‌شود که … فوبیا چیست، معنی فوبیا، هراس …
ادامه…

معنی واژهٔ فوبیا در واژه‌نامه آزاد به فارسی، انگلیسی و عربی از واژه‌یاب. … این امکان وجود دارد که معنی آن دقیق نباشد. شما می توانید معنی این واژه را ویرایش و یا حذف نمایید.
ادامه…

از کلمه phobia برگرفته شده ، به معنای ترس از چیزی است . معمولا مسئله ترس قبل کلمه فوبیا نوشته میشود . نوعی بیمارگونه و پایدار از ترس در فرد که باعث اختلال در …
ادامه…

متضاد پسوند فوبیا، پسوند فیل (phil) می‌باشد که کلمات حاوی آن در فارسی با ترکیب “دوست” یا “مایل” یا علاقمند” یا “گراینده” ترجمه می‌شوند. مثلاً هیدروفیل به معنای آب …
ادامه…

ترس شدید یا بیمارگونه که در روانشناسی به هراس یا فوبیا (به انگلیسی: phobia) شهرت دارد عبارت است از نوعی بیمارگونه و پایدار از ترس در فرد که باعث اختلال در …
ادامه…

Jun 26, 2018 — فوبیا را از دیدگاه‌های مختلفی می‌توان بررسی کرد تا افرادی که از نوعی ترس شدید رنج می‌برند بتوانند تا حدودی ریشه این ترس را در خود بیابند.
ادامه…

فوبیا، ترسی شدید، غیر منطقی و ناتوان کننده ست که میزان شیوع انواع گوناگون فوبیا در زنان و مردان بالا است. … فوبیا ترس، استرس یا اضطراب فراگیر و مختل کننده‌ای ست که به واسطه محرکی که به خودی خود ترسی ندارد ایجاد می‌شود. … کلمات کلیدی :.
ادامه…

Jun 14, 2020 — معنی فوبیا یا هراس زدگی چیست؟ فوبیا یا هراس زدگی ترسی است غیرواقعی، شدید و طولانی مدت از یک جسم، شخص، حیوان یا موقعیت. فوبیا نوعی …
ادامه…

معنی واژه فهرست هراس ها در پارسی ویکی. … ترجمه شده‌است، در مورد کلماتی با پسوند فوبیا که با ترکیب ترس یا هراس به فارسی ترجمه می‌شوند، نوشته شده‌است.
ادامه…

May 5, 2020 — فوبیا ( هراس) چیست و چگونه درمان می شود؟ … خود این کلمه به واژه “ترس از فضای باز” اشاره دارد. … این نوع فوبیا به معنای ترس از عنکبوت ها است.
ادامه…

مقالات ISI هراس زدگی (فوبیا) : 169 مقاله انگلیسی + ترجمه فارسی. آشنایی با موضوع. فوبیا ترس … فرمت PDF + WORD. 7 صفحه. سال 2018 … انگلیسی. We prefer what we fear: A response preference bias mimics attentional capture in spider fear.
ادامه…

Dec 9, 2019 — فوبی چیست؟ فوبی، برگرفته از واژه یونانی «فوبوس» نام خدای ترس در اساطیر یونانی است که با زدن نقاب به صورت و پوشیدن زره بر تن، برای …
ادامه…

سایکومتریست ,سایکومتریست چیست,سایکومتری چیست … کلمه یونانی برونتو به معنای رعد است و برونتو فوبیا به معنای ترس از رعد است. افرادی که دچار چنین …
ادامه…

معنای این کلمه «ترس از مکان ‌های باز» است. افراد مبتلا به آگورافوبی از قرارگرفتن در مکان ‌های شلوغ یا گیرافتادن در مکانی خارج از خانه می‌ترسند. آن ‌ها از موقعیت‌ های …
ادامه…

Dec 7, 2010 — تعریف فوبیا ترس غیر عادی یا Phobia، به حالتی گفته میشود که این … دیگری دیده نشده است و به معنای ترس از آزار رساندن یا آسیب زدن به کسی در …
ادامه…

May 29, 2015 — روانشناسان بر این باورند که تفاوت مشخصی میان ترس و فوبیا وجود دارد. ترس یک پاسخ طبیعی به محرک‌های زیان‌‍آور و یا تهدیدآمیز است. این پاسخ در …
ادامه…

Jump to فوبیا Phobia یا ترس بیمارگونه چیست؟‎ — فوبیا در برخورد با یک محرک پدید می‌آید. محرک در این‌جا به معنی یک موقعیت یا چیز است که پاسخی …
ادامه…

اضطراب و فوبیا ( ترسهای مرضی) از هر ده نفر یک نفر را در برهه ای از زندگیشان تحت تاثیر قرار … فوبیا (ترس مرضی) چیست؟ … این بدین معنی است که زندگیتان توسط احتیاط های شما برای اجتناب از این موقعیت ها شدیدا تحت تاثیرقرار می گیرد.
ادامه…

انتشارات دانشگاه آکسفورد، کلمه هش‌تگ را کلمه سال کودکان اعلام کرده است. این ناشر بیش از ۱۲۰ هزار و ۴۲۱ داستان کوتاه به قلم کودکان ۵ تا ۱۳ ساله را که برای مسابقه …
ادامه…

انواع فوبیا. فوبیا به معنای واکنش ترس بیش از حد و غیر منطقی است. در صورتی که فردی به فوبیا مبتلا باشد با مواجهه با منبع فوبیا با ترس شدید و پانیک مواجه می …
ادامه…

Nov 8, 2020 — منابع: https://www.helpguide.org/articles/anxiety/phobias-and-irrational-fears.htm/. کلمات …
ادامه…

آگورافوبیا، سوشیال فوبیا و در نهایت فوبیای خاص . آگورافوبیا: ترس از اماکن عمومی. آگورا واژه ای یونانی به معنای مکان هایی مثل بازار و یا مکانی برای ملاقات است .
ادامه…

تاریخ 01 بهمن 1399

تاریخ 20 بهمن 1398

نام

ایمیل

نظر


ارسال

تاریخ 20 فروردین 1400

معني واژه فوبيا

تاریخ 08 اسفند 1399

تاریخ 03 فروردین 1400

تاریخ 08 اسفند 1399

تاریخ 22 اسفند 1399

تاریخ 08 اسفند 1399

تاریخ 22 فروردین 1400

تاریخ 08 اسفند 1399

تاریخ 22 فروردین 1400

تاریخ 15 فروردین 1400

تاریخ 08 اسفند 1399

تاریخ 08 اسفند 1399

تاریخ 18 فروردین 1400

تاریخ 08 اسفند 1399

تاریخ 08 اسفند 1399

تاریخ 08 اسفند 1399

تاریخ 08 اسفند 1399

تاریخ 08 اسفند 1399

تاریخ 08 اسفند 1399

تاریخ 22 فروردین 1400

تمامی حقوق محفوظ است!

این وب‌سایت یک موتور جستجوگر اینترنتی است و هیچ دخالت انسانی در دریافت و چینش مطالب وجود ندارد.

معني واژه فوبيا
معني واژه فوبيا
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *